İbra İnşaat Devam Eden Proje-3

cigdem_sahin_01

PROJE KÜNYESİ

 • Proje Adı : İBRA İNŞAAT DEVAM EDEN PROJE-3
 • Yeri : Nilüfer / BURSA
 • Başlangıç Tarihi :
 • Bitiş Tarihi :
 • Daire Sayısı :
 • İşyeri Sayısı :
 • Blok Sayısı :
 • Kat Sayısı :
 • Proje Mimarı :
 • Toplam m² :
 • Ortak Alan m² :
 • Otopark :

İbra İnşaat Proje Özellikleri 

Teknik özellikler

İnşaat tekniği ve kaba yapı

Yapı C30 yüksek dayanım betonu ve betonarme tekniği ile Asmolen inşa edilecektir.
Mimari Statik, Elektrik ve Mekanik Tüm Projeler Son Yönetmeliklere Göre hazırlanmış olup, inşaat bu projelere göre yapılacaktır.

Çatı
Bina Çatısı, Çelik Çatı, Üzeri İki Kat Menbran 2 cm OSB ve Brass ile kaplanacaktır. Çatı arasına İzocam ve taş yünü serilecektir.

Isı Ses ve Su Yalıtımı
Binanın Temeli Rutubete karşı Likit Menbran Yöntemi ile izole edilecektir.
Bina Dış Cepheleri Ytong İle Örülüp üzeri kaba sıva artı Fuga ile mantolama yapılarak ısı ve ses yalıtımı sağlanacaktır.

Pencere ve balkon kapısı doğramaları
Pencere ve balkon kapıları projesine uygun şekilde 1. Sınıf çift açılır PVC olacaktır.
Kapı ve pencere camlarının tamamı ısı yalıtımlı çift cam olacaktır.

Mutfaklar
Zemin 1.Sınıf Seramik olacaktır. Duvarlar Alçı Sıva Üzeri Su Bazlı Saten Boya Olacaktır.
Mutfak Dolapları MDF olup, Kapaklar Akrilik kapak, Tezgâh Granit veya Benzeri Malzeme olacaktır. Tavanlar Alçı Sıva Üzeri Su Bazlı Tavan Boyası Yapılacaktır. Gaz Algılama Detektörü Kullanılacaktır.

Salon Ve Odalar
Salon Ve Oda Zeminleri 1.Sınıf Laminant olacaktır.
Duvarlar Alçı Sıva Üzeri Su Bazlı Sten Boya olacaktır. Tavanlar Alçı Sıva Üzeri Su Bazlı Tavan Boyası Yapılacaktır. Tüm Odalarda Alçıpan Işık Bandı uygulaması yapılacaktır.

Banyo ve WC’ler 
Tüm banyo ve WC’lerde taban ve duvarlarda 1.sınıf Seramik kullanılacaktır. Vitrifiye’lerin tamamı TSE Belgeli 1.Sınıf malzeme olacaktır. Tavanlar Alçı Sıva Üzeri Su Bazlı Tavan Boyası Yapılacaktır.

Kapılar 
Daire Giriş Kapıları Çelik Kapı Olacaktır. Tüm İç Kapılar Dekoratif Micro Lamine Kapı olacaktır.

Antre ve Koridorlar
Zeminler 1.sınıf Seramik olacaktır. İsteyen dairelerin tamamına Laminant parke yaptırabilir. Duvarlar Alçı Sıva Üzeri Su Bazlı Sten Boya olacaktır. Alçıpan Işık Bandı uygulaması yapılacaktır

Balkonlar
Zeminler 1.sınıf Seramik olacaktır. Her Balkona Projesine Uygun Olarak Korkuluk Yapılacaktır. Büyük Balkona 1 Adet Elektrik ve TV Prizi Konulacak 1 Adet Musluk Takılacaktır.

Isıtma Sistemi
Isıtma sistemi proje ve yönetmeliğe uygun bir şekilde her daireye bağımsız kombi sistemi ile Çözülecektir. Daire İçi Tüm Petekler Projeye Uygun Olarak Takılacaktır. Banyoya Havlupan konulacaktır.

Elektrik, Telefon ve TV Tesisatı
Daireleri tamamında kullanılan Elektrik priz ve Anahtarlar TSE belgeli 1. Sınıf olup Projeye Uygun Yapılacaktır. Salonda yeteri kadar priz, 1 Adet telefon ve 1 adet Uydu Prizi Tesis Edilecektir. Banyolarda En A 1 Adet Priz Bulunacaktır. Uydu yayını ile Digitürk Sistemlerine Uydun TV tesisatı yapılacaktır.

Elektrik Sistemi
Elektrik tesisatı projeye uygun olarak yapılıp malzemelerin tümü TSE belgeli 1.sınıf kullanılacaktır. Dairelerin elektrik projesine göre topraklaması yapılacaktır.

Sıhhi Tesisat
Dairelerin İçme ve kullanma suyu Şehir Şebekesinden temin edilecektir. Kullanılan Tüm Malzeme TSE belgeli 1.Sınıf olacaktır.

Güvenlik
Site Giriş Kapıları Otomatik Kontrollü Giriş Olacaktır. Kapı Zillerine Görüntülü Diafon Takılacaktır.
Özel Kapalı otopark Tesis Edilecektir.